Wielka zmiana. Produkujemy bez oleju palmowego

Mając na uwadze dobro konsumentów i najwyższą jakość, wyeliminowaliśmy olej palmowy w produkcji naszych wyrobów. Zmianą zostały objęte wszystkie produkty: Sucharki, Grzanki, Chrupiące Bułeczki oraz Groszek ptysiowy.

Dlaczego olej rzepakowy?

 Jak wynika z raportu „Dlaczego olej rzepakowy?” przygotowanego przez prof. dr hab. Danutę Rosłowską-Huszcz ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, olej rzepakowy jest szczególnie cenny pod względem żywieniowym. To bogactwo nienasyconych niezbędnych do funkcjonowania organizmu kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, a także witaminy A, E i K. Olej rzepakowy zawiera najmniejszą ilość nasyconych kwasów tłuszczowych spośród popularnych olejów roślinnych. Jest także bogatym źródłem fitosteroli pomagających utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Olej rzepakowy ma także dobroczynne działanie w zapobieganiu cukrzycy typu II, jak i jej powikłań. 

Praca całego zespołu

Proces wdrożenia wypieków na oleju rzepakowym w naszej firmie ruszył po rocznych pracach specjalistów z działów Technologii i Produkcji. 

Proces był wieloetapowy. Najpierw postaraliśmy się o to, aby cały tłuszcz palmowy, który dodajemy do naszych produktów miał certyfikat RSPO, czyli pochodził z kontrolowanych upraw. Następnie stopniowo wymieniliśmy tłuszcz palmowy dodawany do produktów na olej rzepakowy. Działania wymagały nie tylko konieczności utrzymania niezmiennych walorów organoleptycznych, ale także korekty procesu produkcyjnego. – mówi Katarzyna Barabasz, Kierownik Działu Technologii w Mamut Polska S.A.

I dodaje: – Zmianami zostały objęte wszystkie produkty, z tłuszczem roślinnym w składzie, czyli Sucharki, Grzanki, Chrupiące Bułeczki oraz Groszek ptysiowy. 

Olej rzepakowy jest polecany z punktu widzenia żywieniowego, ze względu na sporo dobrych właściwości. Nie tylko urozmaica naszą dietę, ale także dostarcza wartościowych substancji odżywczych. Dla nas ta zmiana to również dotarcie do konsumentów, którzy przywiązują szczególną uwagę do składów produktów. 

 

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji.