Bulgogi🥢 z Dragon Fingers🐲

Składniki:

Bulgogi:

  • 500 g wieprzowiny (np. łopatki)
  • cebula
  • marynata: 5 łyżek sosu sojowego, 4 łyżki octu ryżowego, 2 łyżki masła orzechowego, 2 łyżki syropu klonowego lub miodu, 1 łyżeczka pasty gochugaru (zamiennie papryczka chilli), 2 ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę, 3 łyżki oleju

Warzywa do podania:

  • cukinia
  • brokuł
  • zielony ogórek
  • zielony groszek
  • brukselka
  • dymka

Dip do Dragon Fingers:

  • 1 bakłażan
  • 2 łyżki masła orzechowego
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 ząbek czosnku przeciśnięty przez praskę
  • biały pieprz, sól, sok z cytryny

Wykonanie:

  1. Bakłażan opalić palnikiem kuchennym aż skórka lekko się zwęgli, zdjąć ją. Miąższ wymieszać z pozostałymi składnikami. Podawać z Dragon Fingers.
  2. Wszystkie składniki na marynatę wymieszać. Mięso pokroić w cienkie paski, cebulę w pióra. Wymieszać z marynatą. Odstawić pod przykryciem do lodówki na kilka godzin (najlepiej na noc).
  3. Warzywa pokroić, ugotować na parze, doprawić solą i pieprzem. Zamarynowane mięso usmażyć na złoty kolor, dodać brukselkę i groszek, wymieszać, wyłożyć na talerz, posypać posiekaną dymką.
  4. Podawać z pozostałymi warzywami oraz dipem orzechowym i Dragon Fingers.

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji.